Co je to ZUMBA?!

Zumba je inspirována latinsko-americkou hudbou. Lekce zahrnuje tanec a fitness,připojuje latinsko-americkou a mezinárodní hudbu a taneční pohyby vytvářející dynamický, vzrušující a účinný fitnes systém. Tento formát lekce kombinuje rychlé a pomalé rytmy, které aerobikovým respektive fitness způsobem formují a posilují tělo, tak aby se dosáhlo jedinečné rovnováhy výhod jak kardio, tak posilvacího tréninku. Taneční pohyby, založené na kardio tréninku, jsou složeny z kroků, které se každý snadno naučí a které se soustředí na rýsování těla a soustřeďují se na oblasti jako hýždě, nohy, paže, trup, břišní svaly a nejdůležitější sval v těle - sdrce.

Tanečníci i netanečníci okamžitě a bez problémů zvládnou lekci Zumby, protože na to, aby se Vám dařilo v Zumbě, nemusíte umět tancovat. Zumba vytváří atmosféru jako na party, takže nově příchozí nebo ti, kteří dříve otáleli s návštěvou skupinového cvičení, se nebudou stydět. Všichni lidé se cítí dobře, protože ví, že mohou prostě jít s proudem a užít si párty! Vášnivé a explozivní rytmym latinsko-americké a mezinárodní hudby mluví samy za sebe. Zumba program je nejúčinnější,nejinovatější a nejzábavnější cvičení navržené pro každého.
 Hlavními prvky, díky nimž je Zumba tak vyjímečná a úspěšná jsou:
-je to zábava (Zumba je"zamaskované cvičení". Účastníci se baví. Neuvědomují si, že cvičí. Konečně je tu cvičení, které lidé chtějí dělat každý den a cítí se u něj dobře!)
-je to jiné (Hudba, kroky, pohyby, lekce, pocit...všechny jsou jako žádné jiné!)
-je to snadné (Zumba je navržena pro každého. Účastníci cvičení mohou se Zumbou začít hned, bez ohledu na kondici, předchozí průpravu nebo věk)
-je to účinné (Zumba je založena na kardio cvičení s prvky rezistenčního/rýsovacího tréninku ke zpevnění celého těla a dosažení jakýchkoli fitness cílů)
 

 Klienti se budou vracet kvůli zábavě, ale zároveň si všimnou, jak se jejich tělo mění a začnou mít ze sebe lepší pocit. Tyto pozitivní výsledky jsou dalším z důvodů, proč je na hodinách Zumby vždycky plno: účastníci rychle zjistí, že Zumby je zábavná, snadná, účinná a zvládne ji každý. Zumba je úžasná pro mysl, tělo i duši!
 

HISTORIE

Alberto "Beto" Perez je tvůrčím duchem fitness programu, díky němuž milióny lidí nepřestávají žasnout, jak Zumba mění jejich tělo, mysl i životní styl.

Beto začal s tancem už jako malý chlapec, ve svém rodném městě Cali v jižní části jihoamerického státu Kolumbie. Jako teenager si tanečním uměním přivydělával  na živobytí-vytvářel choreografie pro místní tanečníky a tančil v salza klubech. Později získal stipendium na prestižní Brazilské taneční akademii Marie Sanford. Po jejím absolvování se stal instruktorem tamtéž a specializoval se na latinsko-americké tance.
Jednoho dne, když dorazil na lekci, si uvědomil, že  svou tradiční hudbu na aerobic nechal doma. Zaimprovizoval a z batohu vytáhl několik oblíbených nahrávek latinsko-americké hudby. Vložil je do přehrávače a odučil svou první lekci Zumby!
Do několika měsíců po improvizované hodině Zumby se Betova nová metoda uchytila a v Cali se stal tak populární, že hvězdná spěvačka Shakira si jej najala jako choreografa svého alba "Pies Dezcalsos".
V roce 200 se Beto rozhodl pro velkou změnu a přestěhoval se do spojených států. Již v roce 2001 jeho nový styl zaujal dva podnikatele-Alberto Perlmana a Alberto Aghiona. Tito tři muži se spojili a založili společnost Zumba Fitness,LLC, světovou společnost vycházející z Betovy metody fitness  cvičení. Zumba se zrodila z Betovy vášně pro latinsko-americkou hudbu, exotické taneční rytmy a fitness. Cítil, že skupinové fitness cvičení potřebovalo trošku víc zábavy-přiblížit více stylu party a odlehčit ho tak,aby u něj lidé nemuseli přemýšlet,aby se to zalíbilo většině lidí,nejen těm,co jsou fit a nemají problémy s koordinací. Chtěl, aby si hodinu Zumby mohl užít každý, bez ohledu na kondici. Zumba, kterou tak vytvořil, je jedinečným spojením  tance a cvičení, jehož cílem je vrátit do fitness ZÁBAVU!
Beto si splnil celoživotní sen-pomáhat lidem vypadat a cítit se úžasně, vytvarovat si postavu, užít si a vytancovat se  ze svých starostí! V současnosti působí jako kreativní ředitel vzdělávacího oddělení společnosti Zumba Fitness,LLC a dohlíží na školení školitelů Zumby.
 

PSYCHOLOGIE ZUMBY

 Zatímco fyziologické zásady Zumby mohou napomáhat úbytku váhy, posílení svalů a jiným tělesným změnám,tím hlavním, co se zasloužilo o úspěch  Zumby a současně se stalo hlavním motivačním faktorem, je psychologická stránka cvičení. Bez působivé psychologie  Zumby by se lidé ani zdaleka netěšili takovým kondičním výsledkům. Většina fitness programů funguje, ovšem řada cvičících s nimi nemá žádné výsledky, protože tyto programy je dostatečně nemotivují k aktivnímu a dlouhodobému  cvičení.

1. Zumba spojuje nesmírně energetickou a motivující hudbu s unikátními pohyby a kombinacemi,které návštěvníkům lekcí Zumby umožní vytancovat se ze svých každodenních starostí
2. Zumba staví na principu, že cvičení by mělo být zábavné a snadné, tak aby se cvičící byli schopni tohoto fitness programu držet a přinášel jim dlouhodobé zdravotní výsledky
3. Zumba se vymyká tradičním fitness programům v tom, že v jejím podání se z fitness stává zábava a není tedy cvičením, na které lidé "musí chodit", ale na které "chtějí chodit".
4. Zábavnost opět zvyšuje intenzitu pohybu. Kouzlo hudby návštěvníky lekcí motivuje pohybovat se intenzivněji, než kdyby měli odcvičit sérii klasických dřepů nebo posilovacích cviků na zádové svaly v posilovně
5. Zumba nepůsobí úžasně pouze na tělo, ale i na mysl. Je to euforizující cvičení, které lidem zvedne náladu. Zumba zlepšuje sebedůvěru, sebejistotu a dobrý pocit sama ze sebe
 

PŘÍNOSY ZUMBY

- vynikající dynamické posilování středu těla
- velký výdej energie
- prostředí,v němž se studenti snadno a beze studu učí
- hubnutí
- pozitivní sebehodnocení
- vyrýsované tělo
- zamaskované cvičení
 

Vyhledávání

Anketa

Znáte Zumbu?!

ANO (94)
75%

NE (31)
25%

Celkový počet hlasů: 125

Anketa

Chystáte se nás navštívit?!

ANO (62)
61%

MOŽNÁ (10)
10%

NE (29)
29%

Celkový počet hlasů: 101

Anketa

Líbí se Vám naše stránky?!

ANO (52)
67%

NE (26)
33%

Celkový počet hlasů: 78